אין כמו הצבה של שיש במטבח או במקלחת, שנלווה לו ברק עדין, כזה שבהחלט משרה אווירה של אלגנטיות, שיש בה מן היכולת להוסיף אווירה מדהימה ונצחית לכל חלל בנכס. השיש היוקרתי והזוהר מביא לכדי בהירות ששום אבן, גרניט, או לחלופין חומרים מידי האנושות לא יצליחו להעתיק או לשכפל. באם תעקבו אחרי הטיפים הרבים שלנו על שיש במאמר שלפניכם, תבינו כי בחירה בנראות הקלאסית של משטחי שיש למטבח, או למקלחת, טומנת בחובה המון מעלות.

האם שיש ניכר באריכות ימים?

ישנו תיעוד רב בשנים של השימוש בשיש, בעיקר בתור חומר בנייה, ובשל כך, היכולת של שיש לעמוד במבחן הזמן הוכחה זה ממכבר. כשמתקינים את השיש באמצעות בעלי מקצוע, עם איטום ותחזוקה נאותים, ניתן לצפות שהוא ישרת אתכם במלוא הדורו למשך שארית החיים שלכם בבית.

מה תג המחיר של שיש?

נכון, אנחנו יודעים, שיש נראה על פניו יקר להחריד, אבל הוא עשוי להיות מלווה לתג מחיר מופחת משאר חומרי אבן טבעית. אבל נסייג את דברינו, מתוך האמירה שלאורה תג המחיר עשוי להשתנות על פי עובי או סוג השיש שנבחר, אך הוא אינו יקר כמו למשל – קוורץ או גרניט.

האם אפשר להגיד בפה מלא כי שיש עמיד לחום?

אופים, קונדיטורים, טבחים מקצועיים או שפים מעדיפים את השיש, בעיקר משום שהוא נותר קריר, מה שבוודאי הופך שיש למושלם לרידוד מאפים. אבל לא כולם יודעים, ונגיד כעת בפה מלא, כי השיש עמיד בפני חום. אין כל סיכוי שהוא יתלקח או יישרף, למרות שזה ממש נבון לשמר את הגימור שלו באמצעות אי הנחת סיר רותח או מחבת על גבי המשטח בלי הגנה.

מה הסגולות של שיש?

יש המון סגולות שמייצגות שיש, הנה כמה מהן –

  • אורך חיים – עם תחזוקה שוטפת, תחזוקה ואיטום, משטחי שיש יחזיקו מעמד זמן רב בביתכם.
  • נראות – שום דבר לא יכול להתחרות במראה של משטחי השיש למטבח. יש בהם עושר ואופי לאבן שאחרים לא יכולים לגעת בו.
  • ערך מוסף – חלק מהמומחים טוענים שלמשטחי השיש יש את היכולת להעלות את ערך הנכס. האם זה באמת גורם לעלייה בערך נשאר פתוח לוויכוח, אבל נוכחותם של משטחי שיש יכולה ליצור תחושה נתפסת של ערך נוסף.
  • נהדר לבישול – השיש נשאר קריר באופן טבעי, מה שהופך אותו למשטח נהדר לאפייה או לבישול אחר. השיש, מאידך, לא עמיד לגמרי בחום, אז אל תניחו סירים ומחבתות חמים ישירות על משטחי השיש.

By admin